POZNAJ NASZĄ
KADRĘ

PROFESJONALIŚCI Z PASJĄ

Dlatego też wśród naszych specjalistów znajdą Państwo pełnych pasji profesjonalistów z różnych dziedzin: stomatologów dziecięcych, ortodontów, fizjoterapeutów, ortopedów, kardiologów, a w przyszłości również przedstawicieli innych dyscyplin medycznych.


Trzon naszej kadry stanowią doświadczeni, wieloletni pracownicy naukowi Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, stale dbający o podnoszenie swoich umiejętności i kompetencji zawodowych. Do dyspozycji lekarzy pozostaje nowoczesna aparatura medyczna, pozwalająca na wykorzystanie wybitnych umiejętności naszej kadry dla jak najlepszych rezultatów terapii.

doktor nauk medycznych SPECJALISTA ORTODONCJI

dr n. med. Anna Urbaniak

ortodoncja

Dr Anna Urbaniak jest współzałożycielką DentalMed Clinic, absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed) i wieloletnim pracownikiem naukowym Zakładu Ortodoncji GUMed. Aktualnie pełni funkcję Przewodniczącej Gdańskiego Regionalnego Koła Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO). Całe zawodowe życie związała z ortodoncją. W 2013 roku obroniła pracę doktorską dot. wpływu zwężonych dróg oddechowych na powstawanie wad zgryzu u dzieci.

 

W kręgu jej zainteresowań jest również problematyka zespołu bezdechu sennego oraz schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego.W swojej praktyce stosuje wiele uznanych metod leczenia ortodontycznego dobranych dobranych indywidualnie dla każdego pacjenta.Stale dba o podnoszenie kwalifikacji i umiejętności zawodowych dzięki aktywnemu uczestnictwu w konferencjach naukowo-szkoleniowych oraz kursach ortodontycznych w kraju i za granicą.

 

Zajmuje się profilaktyką ortodontyczną, leczeniem ortodontycznym dzieci i dorosłych, ortodontycznym leczeniem wad zgryzu, leczeniem ortodontycznym przed protetyką oraz przedzabiegowym leczeniem wad szkieletowych.

doktor nauk medycznych

dr n. med. Marzena Biegańska-Rak

Ortodoncja
Endodoncja
Protetyka

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Lekarz zorientowany na ciągły rozwój zawodowy. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje.

Pasjonuje się kompleksowym leczeniem ortodontycznym, również z wykorzystaniem niewidocznych, innowacyjnych nakładek Invisalign oraz Orthero. Zajmuje się również leczeniem endodontycznym, zawsze pod kontrolą mikroskopu, wykorzystując najnowocześniejsze techniki leczenia kanałowego. Czynnie uczestniczy w planowaniu i realizacji złożonych planów leczenia.

Z wyróżnieniem obroniła pracę doktorską z zakresu endodoncji pt. „Występowanie cieśni międzykanałowych w zębach przedtrzonowych i trzonowych stałych. Badania in vitro”.

Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego (PTO), Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE), Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (PTS). Bierze udział w licznych sesjach, konferencjach i kursach praktycznych głównie z zakresu ortodoncji oraz okluzji.

Lekarz dentysta specjalista ortodoncji

Lek. dent. Aleksandra Przedpełska

ortodoncja

Stomatolog Aleksandra Przedpełska jest absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu oraz pracownikiem dydaktycznym Zakładu Ortodoncji Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Dba o stałe podnoszenie kwalifikacji zawodowych: aktywnie uczestniczy w licznych szkoleniach, kursach oraz konferencjach krajowych i zagranicznych.

LEKARZ
DENTYSTA

Lek. dent. Anita Białecka

Stomatologia zachowawcza
stomatologia estetyczna
Endodoncja
Protetyka

Stomatolog Anita Białecka jest absolwentką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Poświęca dużo czasu na stałe podnoszenie umiejętności i kwalifikacji poprzez uczestniczenie w licznych szkoleniach, kursach oraz konferencjach naukowych.

 

Zajmuje się stomatologią zachowawczą z endodoncją (leczenie chorób zębów przy użyciu mikroskopu), stomatologią estetyczną oraz protetyką.

LEKARZ DENTYSTA

Lek. dent. Robert Sawicki

Chirurgia
Chirurgia szczękowa
Implantologia
Implantoprotetyka

Stomatolog Robert Sawicki jest absolwentem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz lekarzem w trakcie specjalizacji z chirurgii szczękowo-twarzowej w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym GUMed. Dba o podnoszenie kwalifikacji oraz umiejętności poprzez uczestniczenie w licznych krajowych oraz międzynarodowych szkoleniach i konferencjach.

Dr nauk medycznych

Dr n. med. Elżbieta Łaska

Periolontologia

Dr n. med. Elżbieta Łaska jest absolwentką Oddziału Stomatologicznego na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. W 2002 roku rozpoczęła swoją przygodę z periodontologią, czego uwieńczeniem było zdanie egzaminu państwowego i uzyskanie tytułu specjalisty II stopnia w tej dziedzinie.
Asystent w Katedrze i Zakładzie Periodontologii i Chorób Błony Śluzowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego(dawniej akademia Medyczna w Gdańsku)
Tytuł doktora nauk medycznych w dziedzinie periodontologia uzyskany w 2012 roku.

LEKARZ DENTYSTA

lek. dent. Katarzyna Pokrywka

Protetyka

Lekarz dentysta

Lek. dent. Camilla Majewska

Stomatologia zachowawcza
Stomatologia estetyczna
Chirurgia
Chirurgia szczękowa

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego kierunku lekarsko – dentystycznego. Szczególnie interesuje się chirurgią, protetyką oraz stomatologią estetyczną. Aktywnie uczestniczy w konferencjach stomatologicznych oraz licznych szkoleniach i kursach specjalistycznych w dziedzinie chirurgii stomatologicznej i protetyki. Pracownik Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie realizuje program specjalizacji w zakresie chirurgii stomatologicznej.

Lekarz dentysta

Lek. dent. Kamila Rudnicka

Stomatologia dziecięca
Stomatologia zachowawcza

lekarz dentysta

Lek. dent. Aleksandra Chorzewska

Ortodoncja

SPECJALISTA
ORTOPEDA

dr hab. n. med. Rafał Pankowski

SKOLIOZA
BÓLE KRĘGOSŁUPA
CHOROBY KRĘGOSŁUPA
KRĘGOZMYK
GUZ RDZENIA KRĘGOWEGO

Dr hab. Rafał Pankowski jest kierownikiem zespołu chirurgii kręgosłupa w Klinicznym Oddziale Ortopedii COPERNICUS oraz Prezydentem Oddziału Północnego Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa. To wieloletni pracownik naukowy Katedry i Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie Ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Współautor podręczników dla studentów medycyny.

 

Jego zawodowe zainteresowania dotyczą spondyloortopedii, czyli chirurgii kręgosłupa. Dr hab. Pankowski jest twórcą i dyrektorem programowym pierwszego w Europie Wschodniej prestiżowego ośrodka edukacyjno-treningowego AO Spine Center. Stworzył wiele innowacyjnych rozwiązań w zakresie ortopedii kręgosłupa. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP w 2016 roku.

Specjalista dermatologii

lek. Karolina Górska

Dermatologia
Wenerologia
Medycyna estetyczna

Karolina Górska jest lekarzem w trakcie specjalizacji z dermatologii i wenerologii, której program realizuje w Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Rozwija się naukowo w zakresie dermatoonkologii, a w szczególności chłoniaków skóry.
Jej pasją jest również medycyna przeciwstarzeniowa postrzegana jako kompleksowe działania mające utrzymać stan zdrowej i pięknej skóry, nie zmieniając jednocześnie naturalnych rysów twarzy.
W praktyce klinicznej stara się holistycznie podchodzić do schorzeń swoich pacjentów, wyznając zasadę, że choroby skóry w dużej mierze są powiązane z innymi zaburzeniami organizmu, na co pozwala jej doświadczenie zdobyte w ramach wcześniejszej praktyki w charakterze lekarza rodzinnego.
Regularnie uczestniczy w światowych i europejskich kongresach dermatologicznych, starając się na bieżąco aktualizować swoją wiedzę medyczną, uwzględniając najnowsze doniesienia w codziennej praktyce klinicznej.
W czasie studiów aktywnie działała w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny (IFMSA) pełniąc funkcję Koordynatora Narodowego w zakresie zdrowia reprodukcyjnego, w tym chorób wenerycznych, dzięki czemu zdobyła niezbędną wiedzę w zakresie wenerologii, którą do dzisiaj wykorzystuje w codziennej praktyce.
Jest członkiem European Academy of Dermatology and Venerology i Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Specjalista chorób wewnętrznych

dr n. med. Lucyna Górska

Choroby płuc
Alergologia

Dr n. med. Lucyna Górska jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Gdańskiej Akademii Medycznej z 2002 roku. W 2010 roku uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2014 – specjalisty z zakresu chorób płuc, a w 2019 – specjalisty alergologii. Jest autorem i współautorem ponad 40 prac naukowych i doniesień zjazdowych publikowanych i wygłoszonych zarówno w polskich jak i zagranicznych źródłach. Od początku pracy zawodowej związana jest z Kliniką Alergologii i Pulmonologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego GUMed w Gdańsku, gdzie poza regularną pracą kliniczną z pacjentami uczestniczy w licznych projektach naukowych.

Endokrynologia

Lek. Dominika Okroj

Endokrynologia

Dominika Okroj jest lekarzem w trakcie specjalizacji z endokrynologii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku – wiodącym ośrodku endokrynologicznym w Polsce.
Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach, zarówno w kraju jak i za granicą. Staż naukowy w University of Rochester w USA pozwolił doktor rozwinąć swoje kompetencje oraz zmienić podejście do praktyki medycznej.
Endokrynologia jest jej ścieżką zawodową i życiową pasją. Wieloletnie doświadczenie zdobyte w roli lekarza rodzinnego pozwala na całościowe spojrzenie na pacjenta. We współpracy z pacjentem dla dr Dominiki bardzo ważne jest nie tylko postawienie właściwej diagnozy i wdrożenie skutecznego leczenia, ale również poznanie potrzeb oraz przystępne wyjaśnienie istoty choroby i długoterminowego planu leczenia.

FIZJOTERAPEUTA

Mgr Monika Subkowska

Fizjoterapia stomatologiczna
dysfunkcje stawów skroniowo-żuchwowych

Absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku i Białymstoku. Ukończyła wiele specjalistycznych kursów oraz szkoleń fizjoterapeutycznych, przy czym stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. Współpracując z DentalMed Clinic zajmuje się fizjoterapią stomatologiczną – narządu żucia, co zapewnia kompleksowość oraz usprawnia proces leczenia pacjentów Kliniki. Jej głównym obszarem zainteresowań, poza dysfunkcjami stawów skroniowo-żuchwowych są schorzenia i dolegliwości pochodzące od kręgosłupa. Posiada prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty o numerze 30075, uchwalone przez Krajową Radę Fizjoterapeutów.

Logopeda

mgr Maria Łopuska

zaburzenia miofunkcjonalne

Maria Łopuska ukończyła Logopedię ogólną i kliniczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, obecnie jest w trakcie studiów neurologopedycznych w Warszawie. Terapeuta miofunkcjonalny, prowadzi terapię osób dorosłych i dzieci w zakresie zaburzeń miofunkcjonalnych (nieprawidłowe połykanie, zła pozycja spoczynkowa języka, nieprawidłowy tor oddechowy).
Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami (m.in autyzm, afazja, niepełnosprawność intelektualna, wady genetyczne).

HIGIENISTKA STOMATOLOGICZNA

Agnieszka Mikołajewicz

Agnieszka Mikołajewicz jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Stale doskonali swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w specjalistycznych kursach oraz szkoleniach.Wykonuje zabiegi z zakresu profilaktyki . Asystuje przy zabiegach stomatologicznych, w tym podczas wizyt ortodontycznych.

higienistka stomatologiczna

Ewa Liminowicz

Ewa Liminowicz ukończyła studia licencjackie na kierunku Zdrowie Publiczne w zakresie higieny stomatologicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Wciąż podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestniczenie w specjalistycznych szkoleniach oraz kursach. Wykonuje zabiegi z zakresu profilaktyki fluorkowej, profesjonalnego oczyszczania zębów ze złogów nazębnych (skaling i piaskowanie), wybielania zębów. Asystuje przy zabiegach stomatologicznych oraz podczas leczenia ortodontycznego.

higienistka stomatologiczna

Katarzyna Szydłowska

Katarzyna Szydłowska jest dyplomowaną higienistką stomatologiczną z 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Stale podnosi kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w szkoleniach oraz kursach. Wykonuje zabiegi obejmujące profilaktykę próchnicy zębów u dzieci i osób dorosłych oraz zabiegi higienizacji jamy ustnej. Otacza opieką pacjentów ortodontycznych.

Higienistka stomatologiczna

Oksana Markivska

Dyplomowana higienistka stomatologiczna z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. W pracy jest dokładna, odpowiedzialna i z zaangażowaniem wykonuje swoje obowiązki. Asystuje przy zabiegach stomatologicznych oraz podczas leczenia ortodontycznego.

Higienistka stomatologiczna

Beata Żurawska

Dyplomowana higienistka stomatologiczna i asystentka. W DentalMed Clinic asystuje lekarzom głównie przy zabiegach stomatologii zachowawczej, endodoncji i protetyki. W codziennej pracy ceni sobie dobrą atmosferę, profesjonalizm oraz pracę zespołową.

elektroradiolog
\rejestratorka

Monika Pruczkowska

Absolwentka Collegium Medicum im.Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy na kierunku Elektroradiologia oraz Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku Zdrowie Publiczne ze specjalizacją zarządzanie w systemie ochrony zdrowia zakończonym tytułem magistra. W naszej klinice zajmuje się diagnostyka obrazową, wykonując m.in.zdjęcia pantomograficzne, cefalometryczne oraz tomografię komputerową 3D, a także kompleksową rejestracją pacjentów.

elektroradiolog
\rejestratorka

Marta Siekierska

rejestratorka

Magdalena Grabowska

Dyplomowana higienistka i asystentka, która w DentalMedClinic zajmuje się kompleksową obsługą pacjentów. Swoje obowiązki służbowe wykonuje z zaangażowaniem dbając o każdego pacjenta. W pracy szczególnie ceni sobie dobrą atmosferę i zgranie zespołu.